Skip to main content

Slovenská reprezentácia na 3. mieste na AIBT turnaji v Rakúsku!

Slovenská reprezentácia na 3. mieste
Slovenská reprezentácia na 3. mieste

Slovenská reprezentácia, zložená prevažne z nádejí slovenského baseballu (a dvoch zahraničných Slovákov 😉), sa cez uplynulý víkend zúčastnila prvého ročníka turnaja Alpine International Baseball Trophy (AIBT), ktorý sa hral v západnom Rakúsku na dvoch ihriskách – v Harde a Dornbirne.

Chalani dali zo seba maximum, vyhrali 12:2 nad Švajčiarskom, prehrali s domácim tímom 1:11 a po vedení 5:3 až do 7. inningu prehrali s favoritom a celkovým víťazom turnaja – Nemeckom 5:9. Náš tím bol jediným družstvom, ktoré s Nemeckom neprehralo väčším rozdielom.

Podľa Jeffa Dudu (amerického novinára, ktorý sa venuje baseballu aj v Európe) mali Nemci na AIBT turnaji tím budúcich college hráčov, ktorí sa pôjdu ďalej rozvíjať do Ameriky, takže naši chalani Nemcov úplne prekvapili a počas siedmich inningov boli lepším tímom.

Slovenský tím viedol Matej Šišolák, podporovali ho Aleš Navrátil a Peter Kuča.

Ďalším podujatím smerujúcim k ME mužov vo poľskej Vroclave bude o 40 dní Pražský baseballový týždeň, kde sa chalani predstavia proti Belgicku, zopakujú si zápas proti Švajčiarsku a na záver zmerajú sily s Chorvátskom – všetko s tímami z A-skupiny minuloročných Majstrovstiev Európy, čo je aj náš dlhodobý cieľ: dostať sa z B-skupiny do A-skupiny ME.

Poradie a štatistiky:

https://www.baseballsoftball.at/en/events/alpine-international-baseball-trophy-2026/standings

Fotografie z turnaja: 

AIBT 2026: Slovensko - Švajčiarsko

AIBT 2026: Slovensko - Rakúsko

AIBT 2026: Slovensko - Nemecko



  • Vytvorené: 26. máj 2026
  • Autor: Peter
  • Zobrazení: 132